HUKUKSUZLUĞA DUR DEMEK İÇİN ŞANLIURFA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜNDEYDİK

ANAYASAL OLMAYAN MEVZUAT DEĞİŞİKLİKLERİ İLE DÜZENLEYİCİ OLMAKTAN UZAKLAŞAN VE TAM ANLAMI İLE CEZA YÖNETMELİĞİ HALİNE GELEN ARAPSAÇI BÜROKRATİK İNAT NEREDEYSE 10 YILDIR HEKİMLERİ İŞ BIRAKMAK GİBİ BİR ÇÖZÜMDE ISRARCI OLMAYA ZORLAMIŞ VE TARİHİN EN KUTSAL MESLEĞİNİ İCRA EDEN HEKİMLERDE NE MORAL NEDE MOTİVASYON BIRAKMAMIŞTIR. HEKİMLER KENDİLERİNİ İFADE EDEBİLECEK BÜROKRATLARI BULAMADIKLARI İÇİN ÇAREYİ DAVA DİLEKÇELERİ HAZIRLAYARAK MAHKEMELERDE ARAMAYA BAŞLAMIŞTIR. ÖZELLİKLE SON 1 YILDIR DEFALARCA İŞ BIRAKTIĞIMIZ, ANKARADA YAPTIĞIMIZ MİTİNGDE BİNLERCE KİŞİYLE DİLE GETİRDİĞİMİZ, ANKARA VE İSTANBUL DA YAPTIĞIMIZ BASIN AÇIKLAMALARI İLE GERİ ÇEKİLMESİNİ YADA BİZİMLE İSTİŞARE EDİLEREK REVİZE EDİLMESİNİ TALEP ETTİĞİMİZ 30 HAZİRAN 2021 TARİHLİ CEZA YÖNETMELİĞİNİN ETKİLERİNİ NE YAZIK Kİ HALA GÖRMEYE DEVAM EDİYORUZ. İDARENİN HUKUKSUZ VE ART NİYETLİ YAKLAŞIMI İLE SENDİKAL FAALİYETLERE KATILARAK İŞ BIRAKAN 30 MESLEKTAŞIMIZDAN SAVUNMALAR İSTENMİŞ OLUP AİLE HEKİMLERİMİZ SINIF DÜŞME TEHDİDİ İLE KARŞI KARŞIYA GELMİŞTİR. ANCAK BİLİNMELİDİR Kİ BU CEZA SADECE AİLE HEKİMLERİNE DEĞİL AİLE SAĞLIĞI MERKEZLERİNDE ÇALIŞAN SAĞLIK ÇALIŞANLARINDAN TEMİZLİK PERSONELLERİNE VE HATTA ONLARIN AİLELERİNE VERİLMEYE ÇALIŞILMAKTADIR. ÇÜNKÜ BU HEKİMLERİN SINIFLARI DÜŞÜRÜLDÜĞÜ TAKDİRDE YÜZLERCE PERSONEL İŞSİZ KALACAKTIR.
 
CEZA YÖNETMELİĞİNİN GERİ ÇEKİLMESİ İÇİN, ÖZLÜK HAKLARININ İYİLEŞTİRİLMESİ İÇİN, DAHA İYİ ÇALIŞMA KOŞULLARINA ULAŞMAK İÇİN VE EN ÖNEMLİSİ SAĞLIKTA ŞİDDETE DUR DEMEK İÇİN İŞ BIRAKAN MESLEKTAŞLARIMIZ ŞİMDİDE İDARENİN BASKISI İLE KARŞI KARŞIYADIR. YILLARDIR SAĞLIKTA ŞİDDETE SON VERMEK İÇİN HER ZAMAN DESTEĞİNİ İSTEDİĞİMİZ VE YANIMIZDA OLMASI GEREKEN İDARE ŞİMDİ KARŞIMIZDA OLUP KENDİ AİLE HEKİMLERİNE MOBBİNG UYGULAMAKTADIR. ANCAK ŞU BILINMELIDIR KI AILE HEKIMLERI YALNIZ DEĞİLDİR YAPILAN MOBBİNG TEK BIR AILE HEKIMINE DEGIL 30 BİN AİLE HEKİMİNE YAPILMIŞTIR VE BU NEDENLE BIZ AHEF OLARAK BU HUKUKSUZLUĞUN KARŞISINDA OLACAĞIZ.
 
AKSI TAKDİRDE
EN TEMEL ANAYASAL HAKLARIN BİLE DÜZENLENMEDİĞİ 5258 SAYILI AİLE HEKİMLİĞİ KANUNU LİYAKATTAN YOKSUN BİR SAĞLIK İDARESİNİN EMARESİ OLARAK KALACAK, AİLE HEKİMİNİ SADECE BİR İŞLETMECİ OLARAK GÖREN, SÖZLEŞME VE ÖDEME YÖNETMELİĞİNİ BİR CEZA YÖNETMELİĞİ HALİNE GETİREN BÜROKRATLARI AİLE HEKİMLERİ VE AİLE SAĞLIĞI ÇALIŞANLARI İSTİFALARI İLE CEZALANDIRACAKTIR.
 
BİZ AİLE HEKİMLERİ DERNEKLERİ FEDERASYONU OLARAK YAPILAN BU HUKUKSUZ UYGULAMADAN GEÇ OLMADAN DÖNÜLMESİNİ İSTİYORUZ. HİÇ BIR AILE HEKIMINI YALNIZ BIRAKMA NİYETİMİZİN OLMADIĞINI VE BU HUKUKSUZ UYGULAMA SONA ERMEDİĞİ SURECEK MÜCADELEMIZIN DEVAM EDECEĞİNİ KAMUOYUNA DUYURUYORUZ.
 
DR. GÖKHAN ERDOĞAN 
AHEF YÖNETİM KURULU ÜYESİ

 

PAYLAŞ: