Kamuoyuna Duyuru

              Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF), tüm aile hekimleri haklarının en büyük savunucusudur.
19 Aralık 2018 tarihinde Ş. Hablemitoğlu’nun kendi hesabından paylaştığı tweete konu olan olayda; Ankara Çayyolu Ayşe Ana Aile Sağlığı Merkezine kayıtlı olarak hizmet almakta olduğu sırada, aynı Aile Sağlığı Merkezinden, kendi aile hekimi dışında başka bir hekimden, kendi aile hekiminden alması gereken, rapor da dahil olmak üzere her türlü sağlık hizmetini tam ve eksiksiz almasına rağmen, pek çok kişinin takip ettiği sosyal medya hesabından  Türkiye’de görev yapan diğer aile hekimlerini de etkileyebilecek küçümseyici, suçlayıcı ifadeler kullanması kabul edilemez.
Kaldı ki; Bir kamu kuruluşunda yaşadığı olayı kendi sosyal hesabından paylaşmak yerine ,eğer bir yasadışılık var ise ,ilgili mercilere iletilmesi gerekirdi.
Kamuoyunda tanınmışlığını kullanıp, diğer vatandaşlardan farklı bir muamele beklemek, takipçi sayısının da fazla olması hasebiyle, cevap hakkını aynı şartlarda ve aynı şiddete kullanamayacak birisine, bu şekilde ithamlarda bulunmak pek de adil bir davranış değildir.
Bir hekimin, hastasıyla hasbihal etmemesi gülümsememesi suç değildir.
Topluma örnek olması gereken bir akademisyenin ,Aile Hekimini aşağılayıcı ,muallak ifadeler kullanması kabul edilemez. 
Aile Hekimleri, yurdun dört bir yanında büyük bir özveri ile görev yapan, bebeğinden yaşlısına tüm 80  milyona dokunan bir meslek grubudur.
AHEF olarak, son yıllarda giderek artan hak kayıpları, iş yükü ve sağlıkta şiddet olayları ile mücadele etmek zorunda kalan Aile Hekimlerimize karşı yapılan saldırıların ,her türlüsüne sonuna kadar karşı olduğumuzu ve  bu ifadelere karşı hukuki süreç başlattığımızı bildiririz.
                                                AHEF Yönetim Kurulu

PAYLAŞ: